Pękające naczynka – jak powstają i jak się ich pozbyć?
Pękające naczynka to problem, który może dotknąć niemal każdego. Naczynia krwionośne pojawiają się tuż pod cienką warstwą naskórka, przez co skóra z zewnątrz wygląda jakby była pokryta pajęczyną utkaną z czerwonych żyłek. Prezentują się nieestetycznie i często są powodem kompleksów i zaniżonej samooceny. Skąd się biorą i w jaki sposób można się ich pozbyć? O tym w poniższym wpisie!
Czym są pajączki?
Pękające naczynka, nazywane również pajączkami, to poszerzone naczynia krwionośne, które znajdują się pod cienką warstwą naskórka i prześwitują na zewnątrz jako czerwone niteczki przypominające pajęczą sieć. Najczęściej pojawiają się na twarzy, jednak mogą pokrywać także inne części ciała, np. nogi.
Główną przyczyną występowania pękających naczynek są czynniki genetyczne. Występują u blisko 80% osób z predyspozycjami. Jednak to nie jedyny powód. Te nieestetyczne zmiany mogą pojawić się również u osób, które mają delikatną, suchą i wrażliwą skórę. Inną grupą osób narażonych na pajączki są nadciśnieniowcy i palacze.
Pękające naczynka mogą się pojawiać również jako efekt niewłaściwych zachowań, między innymi po długotrwałej ekspozycji na słońce czy przebywaniu w pomieszczeniach, w których panuje wysoka temperatura.
Laserowe zamykanie naczynek
Osobom borykającym się z problemem pajączków, medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw. Niezawodnym sposobem na pożegnanie się z nieestetycznymi zmianami i odzyskanie pięknej, jednolitej skóry jest zastosowanie lasera. Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w ramach dermatologii estetycznej, co stanowi najlepszy dowód na to, jak dużo osób dotyka ten problem. Szybki, bezinwazyjny i niemal całkowicie bezbolesny, a przy tym – niewiarygodnie skuteczny. Przy niewielkich naczynkach efekt jest widoczny od razu po jednym zabiegu, natomiast przy większych zmianach należy wykonać kilka powtórzeń.
Jak tłumaczy specjalista z firmy Studio Laser: Laserowe zamykanie naczynek to całkowicie bezinwazyjny zabieg, polegający na naświetlaniu laserem poszczególnych fragmentów ciała, w których wystąpił problem. Wiązka światła dociera do naczynka i pochłania hemoglobinę. W tym samym czasie dochodzi do termolizy. Efekt? Ścianki poszerzonego naczynka wysuszają się i obumierają. Wykonując zabieg bardzo ważne jest, by oddziaływać jedynie na naczynko, a nie na skórę i komórki naokoło. W tym celu należy precyzyjnie dostosować parametry urządzenia. W naszym gabinecie przykładamy do tego olbrzymią wagę. Korzystamy ze sprawdzonych, w pełni bezpiecznych metod, nowoczesnych urządzeń, a każdy zabieg jest przeprowadzany przez osoby z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu nasi klienci mogą czuć się w pełni bezpiecznie.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana