Zalety wybielenia zębów metodą nakładkową

Nie każdego natura wyposażyła w komplet śnieżnobiałych zębów. U niektórych osób są one nieco bardziej żółte, u innych – szarawe. Do tego dochodzą mogące nie najlepiej wpływać na odcień zębów czynniki, takie jak picie kawy, herbaty, soków czy zażywanie pewnych leków. Na szczęście dzięki nakładkowej metodzie wybielania piękny uśmiech leży obecnie w zasięgu naszych możliwości.
Metoda ta przynosi o wiele bardziej zadowalające efekty niż cały arsenał żeli, past, płukanek lub pasków wybielających dostępnych na drogeryjnych półkach. Stanowi też istotnie mniejsze obciążenie finansowe niż technika laserowa. Ta ostatnia jest dla pacjenta dosyć wygodna, ale rezultaty niekoniecznie muszą utrzymywać się dłużej.
Spektakularny i długotrwały efekt na każdą kieszeń
Jeszcze stosunkowo niedawno wybielanie zębów metodą nakładkową było procedurą bardziej kosztowną, ale w tej chwili na jej przeprowadzenie pozwolić sobie może praktycznie każdy. Uśmiech staje się bielszy nawet o sześć odcieni, a efekt ten trwa od minimum trzech do zwykle aż pięciu lat.
W tym celu należy się udać do stomatologa, który pobierze wyciski naszych szczęk, a następnie w specjalnym urządzeniu wykona na ich podstawie indywidualnie dopasowane nakładki. W urządzenie takie wyposażony jest chociażby wrocławski gabinet stomatologiczny Maxdent.
Przebieg procedury
Specjalista dobierze nam też żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Ma on postać bezigłowych strzykawek umożliwiających precyzyjną aplikację. Żel nakłada się punktowo na nakładki, które następnie zostają umieszczone na zębach. Muszą tam pozostać na całą noc. Całość należy powtarzać przez 8-14 nocy, aż do uzyskania zadowalających efektów. Wyraźną różnicę można zaś zaobserwować jeżeli nie po pierwszym, to maksymalnie już po trzecim zastosowaniu!
Szerokie możliwości zastosowania
Jeśli po np. roku chcielibyśmy odświeżyć działanie żelu, wystarczy zaopatrzyć się w mniejszą liczbę strzykawek i powtórzyć procedurę zaledwie parę razy, przy użyciu tych samych nakładek (o ile w międzyczasie nie przeprowadzono leczenia ortodontycznego). Żelem można też wybielić pojedyncze zęby albo nawet tylko ich fragmenty, gdy zachodzi taka potrzeba.
Bezpieczeństwo
Składnikiem aktywnym żelu wybielającego stosowanego w metodzie nakładkowej jest nadtlenek karbamidu. Przez wiele lat wykorzystywano go w dezynfekcji jamy ustnej i stąd właśnie wiadomo o jego wybielających właściwościach. Inne substancje zawarte w preparacie to dodatki odbudowujące szkliwo oraz zmniejszające mogącą się tymczasowo pojawić nadwrażliwość zębów. Są to środki na tyle bezpieczne, że o ile tylko nie jesteśmy uczuleni na żaden z nich, to jedynymi przeciwwskazaniami do zastosowania tej metody wybielania zębów pozostają praktycznie tylko ciąża oraz karmienie piersią.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
PSYCHIATRIA PSYCHOLOGIA Andrzej Wilk
woj. podkarpackie Lekarze - psychiatrzy39-200 Dębica, Legionów Polskich 6
-
Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Lek. Med. Tamara Wilk
woj. małopolskie Lekarze - ginekolodzy30-303 Kraków, Madalińskiego 11 lok. 2
-
Specjalistyczna Praktyka Lekarska dr n. med. Danuta Jakubowska-Kowalska
woj. śląskie Lekarze - interniści41-902 Bytom, Zygmunta Starego 1
-
Centrum Terapii Obrzęków
woj. dolnośląskie Lekarze - rehabilitacja medyczna53-522 Wrocław, Skwierzyńska 28a