Materiał Partnera

Atlasy do nauki anatomii człowieka

Atlasy do nauki anatomii człowieka

Choć, od kiedy istnieje nauka, ciało ludzkie jest przedmiotem zainteresowania badaczy, wciąż jeszcze skrywa wiele sekretów. Aby usystematyzować wiedzę i ułatwić naukę, tworzy się atlasy anatomii człowieka. Korzystają z nich przede wszystkim studenci nauk medycznych. Poniżej przedstawiamy niektóre publikacje warte uwagi, które objaśniają budowę ludzkiego ciała.

Tajemnicze ludzkie ciało

O tym, jak niewiele wiemy o budowie naszego własnego ciała, świadczy chociażby to, że wciąż wiele obszarów i funkcji mózgu jest dla nas niezrozumiałych. Co jakiś czas naukowcy odkrywają kolejną drobną część ciała albo zachodzący w nim proces.

Wciąż nie wiemy wszystkiego, ale i tak wiedzy jest ogrom – mówi specjalista z wydawnictwa medycznego MedPharm Polska. – Atlasy anatomiczne to nieoceniona pomoc szczególnie dla studentów, ale lekarze też chętnie z nich korzystają.

Wydawnictwa te dostarczają najpełniejszej i uporządkowanej wiedzy na temat budowy anatomicznej człowieka. Zobaczmy, z jakich materiałów korzystają przyszli medycy, aby zgłębić tajniki ludzkiego ciała i móc odnajdywać się w tym swoistym mikrokosmosie.

Przykłady atlasów anatomicznych

Opracowanie publikacji, w której zgromadzona będzie cała wiedza na temat ciała człowieka, to bardzo trudne zadanie. Jeden tom to zdecydowanie za mało, aby pomieścić wszystko. Dlatego dobre atlasy anatomiczne to zawsze wydawnictwa wielotomowe.

Przykładem może być „Prometeusz. Atlas anatomii człowieka”. Jest oferowany w wydaniach z nomenklaturą angielską oraz łacińską. Autorami są: M. Schunke, E. Schulte, U. Schumacher, M. Voll, K. Wesker.

Na tę serię składają się następujące tomy:

  • „Tom I. Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy”,
  • „Tom II. Narządy wewnętrzne”,
  • „Tom III. Głowa, szyja i neuroanatomia”.

O tym, jak dużo wiedzy zgromadzono w tej publikacji, niech świadczy zawartość samego tylko pierwszego tomu. Oprócz kompleksowego przeglądu anatomii można znaleźć tam: wybrane przypadki kliniczne opisane w przystępny sposób, morfologiczne podłoże problemów klinicznych oraz ponad 2000 ilustracji i niemal 200 tabel.

Wydania z opracowaną nomenklaturą angielską dają adeptom sztuki medycznej wszystko, co będzie im potrzebne w codziennej pracy i rozwijaniu kariery międzynarodowej. Kompletny, rzetelny atlas anatomiczny ze słownictwem w języku obcym to nie tylko podstawa nauki na kierunkach medycznych, ale publikacja, którą chce mieć na swojej półce każdy lekarz, fizjoterapeuta albo fascynat ludzkiego ciała.