Materiał Partnera

Jakie są metody usuwania przebarwień skóry

Jakie są metody usuwania przebarwień skóry
Do niedawna przebarwienia na skórze oraz wszelkie zaburzenia pigmentacji nieodłącznie kojarzyły się z wiekiem. Takowe naturalnie pojawiają się bowiem u osób starszych. Od zawsze brązowe plamki na skórze zwiastowały nadejście starości. Obecnie z zaburzeniami pigmentacji problemy mają coraz młodsze osoby. Na szczęście, są pewne sposoby, dzięki którym można z nimi walczyć. Przedstawiamy najpopularniejsze metody usuwania przebarwień skóry.

Jak radzić sobie z przebarwieniami?

Przebarwienia skóry powstają z różnych przyczyn, jednak tą najczęstszą jest nieodpowiednia ochrona przed promieniowaniem słonecznym i nadmierne eksponowanie skóry na jego działanie. Mogą pojawiać się w różnych miejscach, takich jak czoło, policzki, skronie oraz obszar pod oczami. Czasem występują też na szyi lub dekolcie. Przebarwienia mogą mieć też różną intensywność.

Podstawą w walce z przebarwieniami skóry jest odpowiednia profilaktyka. Jako, że przebarwienia są plamami pigmentacyjnymi, które powstają z powodu nadmiernej produkcji melaniny i jej gromadzenia się w skórze, to konieczne jest zadbanie o jej odpowiednią ochronę. Nie jest żadną tajemnicą, że lepiej takim zmianom zapobiegać, niż je leczyć, o czym przekonują eksperci z salonu kosmetycznego Perfect Glamour.

Jak usunąć przebarwienia?

Przebarwienia skóry można usunąć z pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które w są naprawdę skuteczne. Do tych najczęściej wybieranych należą laserowe usuwanie przebarwień oraz peelingi chemiczne. Ich rodzaj dobiera się indywidualnie względem danego przebarwienia oraz czasu, jaki możemy poświęcić na leczenie i rekonwalescencję.

Skuteczny peeling – Cosmelan

Peelingi chemiczne to bardzo dobry sposób na walkę z przebarwieniami skóry. Działają one na skórę powierzchniowo i usuwają zmiany pigmentacyjne za pomocą złuszczania. Jednym z najlepszych peelingów chemicznych jest Cosmelan.

Peeling Cosmelan umożliwia na usuwanie przebarwień w dość krótkim czasie – jego efekty widać już po około miesiącu. Zabieg ten przeprowadza się w dwóch etapach. Pierwszy polega na nałożeniu na przebarwienia warstwy preparatu w kolorze podkładu i zostawieniu go na 3-10 godzin. Peeling nakładany jest przez lekarza, jednak jego zmywanie odbywa się już w warunkach domowych. Po wszystkim konieczne jest nałożenie zleconych preparatów natłuszczających i wspomagających gojenie.

Po wykonanym zabiegu skóra złuszcza się od 2 do 7 dni. Konieczne jest zapewnienie sobie warunków do rekonwalescencji – normalnie funkcjonować można dopiero po zakończeniu złuszczania. Ponadto, by wzmocnić efekty zabiegu, przez kilka miesięcy po jego wykonaniu trzeba stosować krem Cosmelan2. Pominięcie tego kroku rodzi ryzyko powrotu przebarwień.